Viens no visnepatīkamākajiem jautājumiem, ko dzirdat, kad esat uzbudināts un gatavojaties nodarboties ar seksu: „Vai tev ir prezervatīvs?“. Protams, ir nepatīkami tikai tad, ja tev tā nav. Tad tev ir divas izvēles: atlikt karsto nakti uz citu reizi (ko īsti nevēlies darīt) vai meklēt, kur nopirkt „gumiju“ (visticamāk, ka līdz tās iegādei vēlme mīlēties būs prom). Ir vēl viena iespēja – riskēt. Bet par to pat runāt negribas, jo pats zini, cik vēlāk var izmaksāt viena jautra nakts.
 
Ja jums nav ilgtermiņa attiecību un neizmantojat citas kontracepcijas metodes, prezervatīvs, iespējams, ir labākais veids, kā nodarboties ar drošu seksu. Tāpēc vienmēr ir noderīgi, ja tie ir kabatā vai somiņā – galu galā nekad nevar zināt, kāds piedzīvojums tevi sagaida. Un, ja vēl neesi sadraudzējies ar prezervatīviem, mēs par tiem pastāstīsim vairāk un palīdzēsim izdarīt pareizo izvēli.
 

Kā radās prezervatīvi?

 
Jūs varat būt pārsteigts, uzzinot, ka prezervatīvi nav moderns aizsarglīdzeklis. To izmantošanas sākums datējams ar 1000. gadu pirms Kristus. Lai pasargātu sevi no slimībām, senie ēģiptieši izmantoja lina apvalku (tā laika prezervatīvu). Par agrāko prezervatīvu lietošanu Eiropā liecina gleznas Combarelles alās Francijā. Ir arī pierādījumi, ka daži prezervatīvu veidi tika izmantoti arī Romas impērijā.
 
Pirmās nopietnās runas par prezervatīviem pamudināja sifilisa epidēmija, kas ap 1500. gadu izplatījās visā Eiropā. Itāļu katoļu priesteris un anatoms Gabrielle Fallopius aprakstīja lina apvalku, kas, viņaprāt, bija paredzēts vīriešu aizsardzībai no sifilisa. Ir svarīgi pieminēt, ka aizsardzība bija noderīga tikai infekciju novēršanā. Prezervatīvu lietderība grūtniecības novēršanā tika atzīta tikai vēlāk.
 
Pirmais drukātais vārda „prezervatīvs“ lietojums ir datēts ar 1706. gada dzejoli. Ir dzirdēts, ka Condom (angļu valodā – prezervatīvs) bija ārsts Kārļa II laikā. Tiek uzskatīts, ka viņš izgudroja ierīci, kas palīdzēja karalim izvairīties no turpmākiem ārlaulības bērniem. Pat slavenais mīļākais Kazanova izmantoja prezervatīvus kā līdzekli aizsardzībai pret grūtniecību un infekcijām. Tolaik prezervatīvus taisīja no dzīvnieku zarnām. Diemžēl tie bija diezgan dārgi, tāpēc cilvēki bieži tos izmantoja atkārtoti.
 
1700. gadu otrajā pusē Londonā uzplauka tirdzniecība ar rokām darinātiem prezervatīviem, un daži veikali ražoja tiem bukletus un reklāmas. Prezervatīvu ražošanā revolūcija notika tad, kad riepu uzņēmumi „Goodyear“ un „Hankook“ izgudroja gumijas vulkanizāciju. Tas ir process, kas pārvērš gumiju plānā, izturīgā un elastīgā materiālā. Šis izgudrojums nozīmēja, ka gumijas izstrādājumus, tostarp prezervatīvus, varēja ātri un lēti ražot masveidā.
 
1861. gadā amerikāņu laikrakstā „The New York Times“ tika ievietota pirmā prezervatīvu reklāma. Tomēr 1873. gadā tika pieņemts „Comstock“ likums, kas pasta dienestam deva tiesības cenzēt vēstules, kas bija „neķītras, nepiedienīgas un/vai neērtas“. Šis likums aizliedza jebkāda veida kontracepcijas reklāmu un ļāva pasta pakalpojumu sniedzējiem konfiscēt pa pastu pārdotos prezervatīvus.
 
1919. gadā Frederick Killian sāka ražot prezervatīvus no dabīgā kaučuka lateksa. Lateksa prezervatīvi bija pārāki, jo tie nolietojās lēnāk, bija plānāki un bez smaržas. Šo jauno prezervatīvu veidu pārdošanas apjomi bija daudz lielāki. Līdz 1930. gadu vidum 15 lielākie ražotāji Amerikas Savienotajās Valstīs ražoja aptuveni 1,5 miljonus prezervatīvu dienā.

1957. gadā Apvienotajā Karalistē tika izgatavots ar lubrikantu ieeļļots „Durex“  prezervatīvs. 20. gadsimta sešdesmito gadu sākumā prezervatīvu kā kontracepcijas līdzekļu lietošana ievērojami samazinājās, jo pieauga kontracepcijas tablešu, spirāļu un sterilizācijas lietošana. Tomēr to popularitāte atgriezās pēc HIV un AIDS slimību identificēšanas 20. gadsimta 80. gados. Kopš tā laika prezervatīvi ir kļuvuši pieejami kafejnīcās, bāros, veikalos un lielveikalos.
 
1990. gadā tirgū tika ieviesti krāsaini un aromatizēti prezervatīvi. 1992. gadā Eiropā parādījās pirmais sieviešu prezervatīvs, ko 1993. gadā apstiprināja ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA). 1994. gadā ASV sāka ražot pasaulē pirmos poliuretāna prezervatīvus. Mūsdienās prezervatīvu ražošanas tehnoloģija ir tik ļoti pilnveidojusies, ka tirgū var atrast īpaši plānus prezervatīvus dažādos izmēros, krāsās un formās.


 

Kādas ir prezervatīvu priekšrocības?

 
Prezervatīvi palīdz novērst nevēlamu grūtniecību. Gadu ilgā klīniskajā pētījumā no 100 pāriem, kuri lietoja prezervatīvus, tikai 2% piedzīvoja nevēlamu grūtniecību. No aptuveni 8300 dzimumaktiem bija tikai 2 grūtniecības. Atkarībā no zīmola prezervatīvu efektivitāte var būt līdz 99,8%. Šis skaitlis, iespējams, ir lielākais salīdzinājumā ar citām aizsardzības metodēm.
 
Pareizi lietoti prezervatīvi novērš HIV pārnešanu. HIV pārnešana notiek, kad inficēta sperma, maksts vai citi ķermeņa šķidrumi nonāk saskarē ar gļotādas virsmu, piemēram, vīrieša urīnizvadkanālu, maksts vai anālo atveri. Divus gadus ilgā pētījumā, kurā viens partneris bija HIV pozitīvs, bet otrs nebija inficēts (HIV negatīvs), ja prezervatīvs tika lietots pareizi un konsekventi katras vaginālās, anālās un orālās darbības laikā, veselais partneris neinficējās ar vīrusu. Līdzīgs divus gadus ilgs pētījums atklāja, ka 2% neinficēto partneru inficējās ar HIV, kad tika lietoti prezervatīvi.
 
Prezervatīvi aizsargā pret seksuāli transmisīvām slimībām. Hlamīdijas, gonoreju un trichomoniāzi pārnēsā ar inficētu spermu vai maksts sekrētiem, kas nonāk saskarē ar gļotādām. Prezervatīvi bloķē spermas izdalīšanos un aizsargā vīriešu urīnizvadkanālu no saskares ar maksts sekrētiem. Prezervatīvi novērš dzimumorgānu STI, piemēram, dzimumorgānu herpes, sifilisu un čūlas, kas izplatās caur gļotādām vai inficētu ādu.
 
Prezervatīvi samazina dzemdes kakla vēža risku. To regulāra lietošana var palīdzēt cilvēkiem atbrīvoties no HPV (cilvēka papilomas vīrusa) infekcijas un/vai samazināt atkārtotas inficēšanās risku. Gandrīz visus dzemdes kakla vēzi izraisa HPV. Vairāk nekā 3 miljoni sieviešu Amerikas Savienotajās Valstīs katru gadu tiek inficēti ar HPV, no kurām 51 000 attīstās dzemdes kakla vēzis. 28 mēnešus ilgā pētījumā, kurā piedalījās 123 studentes, pētnieki atklāja, ka seksuāli aktīvām sievietēm, kuras regulāri lietoja prezervatīvus, bija ievērojami mazāka iespēja saslimt ar HPV nekā sievietēm, kuras nelietoja prezervatīvus. Viena pētījuma laikā tika atklāts, ka vīrieši, kuri lietoja prezervatīvus, pastāvīgi samazināja dzimumlocekļa HPV infekcijas risku. Citā pētījumā konstatēts, ka konsekventa prezervatīvu lietošana samazināja anālo HPV infekciju skaitu vīriešu vidū.
 

Kā izvēlēties prezervatīvu?

 
Lai gan šķiet, ka prezervatīvu izvēle nav raķešu zinātne, paķert pirmo iepakojumu aptiekā vai pie kases nav risinājums. Ja vēlaties baudīt kvalitatīvu seksu un izbaudīt visas tā priekšrocības, ir ļoti svarīgi atrast pareizo izmēru, formu un zīmolu. Piemēram, ja tiek lietots nepareiza izmēra prezervatīvs, tas var saplīst un izraisīt nevēlamu grūtniecību vai neaizsargāt no seksuāli transmisīvām slimībām. Ja vēlaties izdarīt pareizo izvēli, dalāmies ar dažiem padomiem, kas jāņem vērā, pērkot prezervatīvus.
 
Apņemšana. Pirmā lieta, kas jādara, ir jāpārliecinās, vai prezervatīvs pieguļ tik cieši, cik nepieciešams. Prezervatīvs nedrīkst būt pārāk stingrs, lai valkāšanas laikā neradītu diskomfortu. Kad tas ir pārāk ciešs, mazākā kustība var to saplēst. Ja prezervatīvs ir pārāk vaļīgs, tas nepaliks vietā un lietošanas laikā var nokrist. Kā izvairīties no šīm problēmām? Izvēlieties pareizo izmēru. Lai gan dažiem vīriešiem patīk iedomāties, ka viņu lepnums ir XXL, tomēr prezervatīvus labāk iegādāties atbilstoši reālajai situācijai. Izmēriet sava dzimumlocekļa platumu un garumu un attiecīgi meklējiet aizsarglīdzekļus.
 
Lubrikācija. Meklējiet prezervatīvus, kas ir ieeļļoti ar lubrikantu. Gandrīz visu veidu prezervatīvi ir vismaz nedaudz ieeļļoti ar lubrikantu, kas atvieglo prezervatīvu nēsāšanu un palīdz dzimumakta laikā. Ja lubrikanta joprojām trūkst, vienmēr varat to iegādāties atsevišķi un izmantot kā papildu seksa instrumentu.
 
Prezervatīvu uzvilkšanas tehnika. Lai noskaidrotu, vai prezervatīva izmērs jums ir piemērots, uzlieciet to uz dzimumlocekļa un satveriet galu. Pēc tam pabīdiet prezervatīvu pa dzimumlocekli. Tam vajadzētu būt viegli izdarāmam. Ja nē, tad jums būs nepieciešams nedaudz lielāks prezervatīvs. Ja tas nokrīt pārāk viegli, meklējiet mazāku izmēru.
 
Pārbaudes ceļš. Ja esat iesācējs prezervatīvu lietošanā, ņemiet vērā, ka būs nepieciešams laiks, lai atrastu jums piemērotākos produktus. Daži prezervatīvi var nebūt atbilstošā izmēra, citi var samazināt sajūtas, citos var būt pārāk daudz vai pārāk maz lubrikanta, bet citi var nepatikt otrajai pusītei. Tas ir pilnīgi dabisks process. Sākumā iesakām iegādāties vairāku zīmolu un veidu iepakojumus, kas ļaus izvēlēties sev piemērotāko.
 
Prezervatīvu veids. Kad esat atradis savu izmēru vai iecienītāko ražotāju, ir vērts vēl vairāk dažādot meklēšanu. Tirgū ir atrodami dažāda veida prezervatīvi, kas ne tikai pildīs aizsargfunkciju, bet arī palīdzēs izjust patīkamākas sajūtas. Kādi ir populārākie prezervatīvu veidi?
 
Stimulējoši prezervatīvi. Tie ir prezervatīvi ar īpašiem vilnīšiem, punktiņiem, rievām vai adatiņām. Tie nodrošinās papildu stimulāciju otrai pusītei. Nevienmērīgais reljefs masē maksts sieniņas, tāpēc sieviete izjūt vēl intensīvākas sajūtas.
Dažādu garšu un smaržu prezervatīvi. To izvēle ir patiešām plaša – sākot ar košļājamās gumijas garšu un beidzot ar eksotiskiem augļiem. Tie var novērst nepatīkamo dzimumorgānu smaku un pievienot seksam rotaļīgumu. Tirgū ir arī īpaši aromatizēti prezervatīvi orālajam seksam.
Sildoši / dzesējoši prezervatīvi. Tie nodrošina papildus sildošu vai atsvaidzinošu efektu. Tas stimulē dzimumorgānus, padarot tos jutīgākus, padarot gultas spēles vēl interesantākas.
Īpaši plāni prezervatīviTie ir paredzēti tiem, kas vēlas sajust pēc iespējas reālistiskākas sajūtas un pat nejust, ka uz viņu dzimumlocekļa ir uzvilkta „gumija“.
Īpaši drošiTie ir biezāki prezervatīvi tiem, kas vēlas seksa laikā atpūsties un neuztraukties par drošību.
Lielu izmēru prezervatīviTie ir īpaši liela izmēra aizsardzības līdzekļi, kas paredzēti vīriešiem, kuriem daba ir dāvājusi īpašu lepnumu.
 

Kā uzvilkt prezervatīvu?

 
Vienmēr lietojiet jaunu lateksa vai poliuretāna prezervatīvu katru reizi, kad veicat vaginālo vai anālo seksu. Prezervatīvus ieteicams lietot arī orālajam seksam ar partneri, kurš ir HIV pozitīvs vai kura HIV statuss nav zināms.
 
  • Uzmanīgi atveriet iepakojumu, nesabojājiet prezervatīvu;
  • Uzvelciet prezervatīvu uz stāvoša dzimumlocekļa galvas, atstājot beigās apmēram puscollu brīvas vietas. Ja neesat apgraizīts, atvelciet priekšādiņu, pirms uzvelkat prezervatīvu uz galviņas;
  • Prezervatīvam jāguļ uz galvas kā mazam gumijas vāciņam ar salocītām malām – tad tas viegli nolaidīsies;
  • Viegli saspiediet prezervatīva galu un izlaidiet visu atlikušo gaisu;
  • Turiet prezervatīva galu un izritiniet to līdz dzimumlocekļa pamatnei;
  • Lubrikants prezervatīvu ārpusē atvieglos iekļūšanu. Seksam ar prezervatīviem izmantojiet TIKAI ūdens bāzes lubrikantu;
  • Ja jūtat prezervatīvā plīsumu vai domājat, ka tas varētu būt saplēsts, nekavējoties noņemiet to. Izmetiet prezervatīvu un izmantojiet jaunu;
  • Pēc ejakulācijas turiet prezervatīvu pie dzimumlocekļa pamatnes un neatlaidiet to, kamēr neesat to izņēmis no partneres vagīnas, anālās atveres vai mutes. Uzmanīgi noņemiet izlietoto prezervatīvu no dzimumlocekļa gala un izmetiet to;
  • Nekad neizmantojiet prezervatīvu vairāk nekā vienu reizi.


Sieviešu prezervatīvi

 
Daudziem ir ierasts uzskatīt, ka prezervatīvi ir vīriešu instruments un vīriešiem par tiem jārūpējas. Bet vai zinājāt, ka tirgū jau vairāk nekā 20 gadus ir arī sieviešu prezervatīvi?
 
Sieviešu prezervatīvi darbojas kā diafragma makstī un nosedz daļu vulvas. To lietošanas priekšrocība ir tāda, ka vīrietim nav jāuztur erekcija. Šādi prezervatīvi ir lieliska alternatīva sievietei, kura vēlas novērst seksuāli transmisīvās infekcijas vai neplānotu grūtniecību. Kā lietot sieviešu prezervatīvu?
 
  • Uzmanīgi atveriet iepakojumu. Ievietošanai izvēlieties ērtu pozu – tupus, paceļot vienu kāju, sēdus vai guļus. Pārliecinieties, vai prezervatīvs ir pietiekami ieeļļots;
  • Ja lietojat FC2 sieviešu prezervatīvu, pārliecinieties, vai iekšējais gredzens atrodas prezervatīvu slēgtajā daļā, un turiet prezervatīvu ar atvērto galu uz leju. Saspiediet iekšējo gredzenu ar īkšķi un rādītājpirkstu (līdz kļūst garš un šaurs) un pēc tam ievietojiet iekšējo gredzenu un prezervatīvu makstī. Uzmanīgi ievietojiet iekšējo gredzenu, līdz jūtat, ka tas virzās uz augšu. Ievietojiet pirkstu prezervatīvā un nospiediet iekšējo gredzenu, cik vien iespējams. Pārliecinieties, vai prezervatīvs ir ievietots taisni un nav sapinies makstī. Ārējam gredzenam jāpaliek ārpus maksts;
  • Dzimumloceklis jāievada sievietes prezervatīvā tā, lai tas neslīdētu makstī ārpus prezervatīva. Lietojiet pietiekami daudz lubrikanta, lai seksa laikā prezervatīvs paliktu vietā. Sieviešu prezervatīvu nedrīkst lietot kopā ar vīriešu prezervatīvu, jo berze starp abiem prezervatīviem var izraisīt to plīsumu;
  • Ja prezervatīvs izslīd vai iekļūst makstī dzimumakta laikā, jums nekavējoties jāpārtrauc darbība un jāizņem prezervatīvs. Neuztraucieties – vienkārši ievietojiet jaunu sieviešu prezervatīvu un uzklājiet vairāk lubrikanta uz atvērtā gala vai dzimumlocekļa;
  • Lai izņemtu prezervatīvu, pagrieziet ārējo gredzenu vai rāmi un uzmanīgi izvelciet to, lai spermatozoīdi paliktu iekšā. Ielieciet prezervatīvu paciņā vai salvetē un izmetiet to. Neizmetiet tualetes podā. Sieviešu prezervatīvu nav ieteicams lietot atkārtoti.
 
Kādas ir sieviešu prezervatīvu priekšrocības?
 
  • Tie ļauj sievietēm dalīt atbildību par prezervatīviem ar savu partneri.
  • Pareizi lietojot, sieviešu prezervatīvs aizsargā pret lielāko daļu seksuāli transmisīvo slimību un grūtniecības.
  • FC2 sieviešu prezervatīvu var ievietot pirms dzimumakta, lai netraucētu priekšspēli.
  • Sieviešu prezervatīvs FC2 ir izgatavots no nitrila, ko var lietot ar eļļas un ūdens bāzes lubrikantiem. Tā kā nitrilu neietekmē temperatūras un mitruma izmaiņas, nav īpašu uzglabāšanas prasību. Turklāt nitrils saglabā siltumu, tāpēc tiek saglabātas patīkamas sajūtas.
 
Kādi ir sieviešu prezervatīvu trūkumi?
 
  • Ārējais gredzens vai rāmis ir redzams (izceļas no maksts), un dažām sievietēm tas var radīt diskomfortu.
  • Sieviešu prezervatīvs FC2 dzimumakta laikā var radīt skaņas (vairāk lubrikanta šo problēmu mazinātu).
  • Dažas sievietes uzskata, ka sieviešu prezervatīvu ir grūti uzvilkt un noņemt.
  • Statistiski tas nav tik veiksmīgs līdzeklis kā kontracepcijas tabletes.
  • Dažās valstīs tie var būt diezgan dārgi un grūti pieejami.
 

10 mīti par prezervatīviem

 
Noteikti esat dzirdējuši ne vienu vien dīvainu vai smieklīgu iemeslu, kāpēc vīrietis nevēlas valkāt prezervatīvu. Mēs neiesakām tos klausīties, taču dalāmies ar TOP 10 mītiem, kas palīdzēs ātrāk tos atpazīt un pretoties.
 
Prezervatīvi mazina sajūtas seksa laikā. Tā varēja būt taisnība, kad jūsu vectēvs tos valkāja, taču mūsdienās prezervatīvi ir paredzēti, lai uzlabotu sajūtu un palielinātu jutību. Tie ir izgatavoti no izturīga un īpaši plāna materiāla, lai jūs varētu baudīt seksu ar pārliecību. Problēmas var rasties, ja partneris ir nepieredzējis prezervatīvu lietotājs un vēl nav atradis piemērotu un netraucētu prezervatīvu veidu. Tāpēc iesakiet izmēģināt vairāku veidu prezervatīvus kopā un noteikti izmēģiniet īpaši plānus prezervatīvus – tiem vajadzētu problēmu atrisināt.
 
Prezervatīvu uzvilkšanas process mazina erekciju. Dažiem vīriešiem šis punkts nav mīts un patiešām var radīt grūtības. Tomēr lielākā daļa vīriešu var uzturēt erekciju 15 sekundes, kas ir pietiekami, lai uzvilktu prezervatīvu. Ja jūsu partnerim ir erekcijas problēmas, ir veidi, kā tās novērst. Uzvelciet prezervatīvu, vienlaikus izsakot nepiedienīgus vārdus, lai mazinātu spriedzi. Vai atveriet iepakojumu iepriekš un nolieciet prezervatīvu uz naktsgaldiņa pirms dzimumakta.
 
Prezervatīvi makā var palikt atrasties mūžīgi. Nav taisnība! Tāpat kā pārtikai vai citiem produktiem, kas ātri bojājas, arī prezervatīviem ir derīguma termiņš. Turklāt somiņās uzglabātie prezervatīvi mēdz izžūt, kļūt trausli un uzvilkšanas vai lietošanas laikā var saplīst. Tāpēc labāk nesmejieties par draugu, kuram joprojām ir pirmais nopirktais prezervatīvs, bet gan iesakiet viņam to izmest un iegādāties jaunu.
 
Prezervatīvi ir grūti pieejami. Ja dzīvojat attīstītā valstī, nevis uz neapdzīvotas salas, prezervatīvus varat iegādāties jebkurā aptiekā, veikalā vai pat naktsklubos un bāros. Ja partneris saka, ka viņam nav prezervatīvu, jo nebija kur tos nopirkt, tas ir tikai triks, jo viņš nevēlas tos lietot. Labāk neklausies un aizdzen viņu uz tuvāko veikalu vai aptieku!

Prezervatīvi ir pret reliģiju. Katoļu baznīca modernizējas un vairs nenosoda kontracepcijas lietošanu kā agrāk. Turklāt reliģija arī nosaka, ka dzimumakta vienīgais mērķis ir pēcnācēju radīšana. Mēs visi zinām, ka sekss notiek pirms laulībām, un mēs visi zinām, ka, ja jūs nepasargāsiet sevi, jūs varat iegūt ļoti nopietnas, dažreiz pat letālas slimības. Mēs nekādā gadījumā nesakām, ka jums vajadzētu ignorēt savu reliģiju, taču ir svarīgi palikt informētam un aizsargāt sevi un citus.
 
Prezervatīvi ir pārāk dārgi. Jā, prezervatīvi nemaksā desmit centus, taču tie nemaksā tik daudz kā seksuāli transmisīvo slimību vai nevēlamas grūtniecības seku ārstēšana.
 
Man ir alerģija pret prezervatīviem. Daudzi prezervatīvi ir izgatavoti no lateksa. Tomēr tikai 1-3% iedzīvotāju ir alerģija pret šo vielu. Statistika palielinās tām personām, kuras ikdienā strādā ar lateksu vai kurām agrāk dzīvē ir bijušas daudzas operācijas. Lai gan lateksa alerģija ir reāla, tas nav iemesls nelietot prezervatīvu. Prezervatīvi tagad ir izgatavoti arī no poliuretāna un ir tikpat droši un efektīvi kā lateksa prezervatīvi.
 
Nevaru atrast sev piemērotos. Tas nozīmē, ka neesat labi meklējis. Mūsdienās ir tik daudz veidu, izmēru, tipu, krāsu un visu veidu prezervatīvu, no kuriem izvēlēties var pat izvēlīgākais vai nestandarta izmēra vīrietis. Ja veikalos un aptiekās nevarat atrast pareizo izvēli, meklējiet prezervatīvus internetā. Tie visi ir tur!
 
Man tie nepatīk, jo tie ir ierobežojoši. Atkal, tas var būt tikai nepareizi izvēlēts prezervatīvs vai cilvēka psiholoģiski iemesli, kuriem nav nekāda sakara ar pašu prezervatīvu. Labāk neļaujieties šim attaisnojumam un piedāvājiet alternatīvu – vispār nenodarboties ar seksu. Tam vajadzētu motivēt partneri rīkoties un sadraudzēties ar prezervatīviem.
 
Es izvilkšu. Tas ir muļķīgākais iemesls nelietot prezervatīvu. Šī metode dažkārt var palīdzēt novērst grūtniecību, bet noteikti ne 100%. Paturiet prātā, ka katrs šāds dzimumakts ir kā loterijas spēlēšana un kādu dienu jums var būt ļoti nepaveicies. Turklāt tā ir tikai puse problēmas. Ir seksuāli transmisīvās slimības, kas var izraisīt veselības problēmas. Ja jums ir aktīva dzimumdzīve un jums nav viena pastāvīga partnera vai neizmantojat alternatīvas aizsardzības metodes, prezervatīvi ir risinājums, kas palīdzēs novērst gan grūtniecību, gan slimības.