Vai varat iedomāties seksu, kura mērķis nav sasniegt orgasmu? Daudzi cilvēki, iespējams, pēc šī jautājuma izlasīšanas ir pakratījuši galvu. Galu galā ir tikai dabiski, ka, nodarbojoties ar seksu, mēs vēlamies apmierināt gan sevi, gan savu partneri. Taču ir tantriskais sekss, kurā cilvēki, kas to praktizē, orgasmu sauc par “papildu ieguvumu”, nevis mērķi. Bet kas ir tantriskais sekss un kā ar to nodarboties?


Kas ir tantriskais sekss?


Tantra ir prakse, kuras pirmsākumi meklējami senajā Indijā. Cilvēki to praktizē jau vairāk nekā 5000 gadu. Tulkojumā no sanskrita “tantra” nozīmē pīt kopā. Šī “aušana” attiecas uz fiziskās un garīgās saiknes saplūšanu. Tātad cilvēki, kas praktizē tantrisko seksu, cenšas stiprināt ne tikai fizisko, bet arī emocionālo saikni.

Kā jau minējām sākumā, tantriskā seksa mērķis nav sasniegt orgasmu. Tas ir izpētīt un izbaudīt viens otra ķermeni, tādējādi palielinot seksuālo spriedzi. Tantriskais sekss apvieno garīgumu un seksualitāti.

Viss par tantrisko seksu: kāpēc praktizētāji nesasniedz orgasmu?
Tantriskā seksa laikā tantriķi cenšas izveidot garīgu un enerģētisku saikni. Galvenais mērķis ir stiprināt saikni ne tikai ar partneri, bet arī ar sevi.

Tantriskās tehnikas ietver elpošanas vingrinājumus, jogu un meditāciju, kas palīdz palielināt cilvēka seksuālo enerģiju.

Tantrisko seksu nevajadzētu uztvert kā kādu eksotisku, austrumniecisku un traku seksuālu piedzīvojumu. Ir svarīgi saprast, ka tantriskais sekss var radīt jaunas sajūtas, taču tam nav nekāda sakara ar fetišiem vai sarežģītām pozām, bet gan ar garīgu un mentālu attieksmi. Par to liecina fakts, ka tantriskajā seksā nav nepieciešams pieskarties otra cilvēka dzimumorgāniem vai pat to pabeigt ar dzimumaktu. Baudu var piedzīvot, attīstot apziņu un veidojot attiecības ar savu un partnera ķermeni.


Vai tantriskais sekss var sniegt tādu baudu, kādu līdz šim neesat piedzīvojuši?


Tantriskā seksa cilvēku pieredzi var atrast tiešsaistē. Un daudzas no viņu pieredzēm liecina, ka baudu nesagādā dzimumorgānu stimulācija. Pēc tantras praktizētāju domām, tas ļauj viņiem izjust vārdos neaprakstāmu baudu. Šeit Margarita dalās savā pirmā tantriskā seksa pieredzē:

“Manuprāt, tas var izdoties tikai tad, ja abi cilvēki tantriskajam seksam pieiet ar atvērtu sirdi un prātu, ar vienādu garīgo, fizisko un mentālo redzējumu. Tā ir viena no iedvesmojošākajām un acis atverošākajām pieredzēm. Bauda padziļinās, savienojas, pagarinās, līdz beidzot jūs un jūsu partneris piedzīvo visaptverošu ekstāzi. Jums tikai jāļaujas un jāatver sava dvēsele tantras daudzajiem viļņiem.”

Eksperti piebilst, ka tantras būtība ir kontrolēt sevi un savu ķermeni, apzināti paildzinot laiku līdz faktiskajam dzimumakta sākumam. Viņi saka, ka laiks līdz dzimumakta sākumam var būt stundas vai pat dienas, nevis minūtes.

Viss par tantrisko seksu: kāpēc praktizētāji nesasniedz orgasmu?
Tantriskais sekss ļauj arī kontrolēt savus orgasmus, jo tie nāk no iekšienes, citiem vārdiem sakot, tie tiek sasniegti apzināti. Daži vīrieši tantriskā seksa laikā pat neizraisa ejakulāciju, taču viņi joprojām izjūt milzīgu baudu. Daži pat apraksta tantriskā seksa laikā izjusto baudu kā “orgasmu ķermeņa daļās, par kuru pat nenojautāt”. Ja iemācīsieties pareizi izmantot šo taktiku, jūs patiešām varat sasniegt tādu baudu, kādu nekad agrāk neesat piedzīvojuši, jo seksuālā enerģija tiek sadalīta pa visu ķermeni. Kad šī tehnika ir pilnveidota, daži vīrieši un sievietes piedzīvo atkārtotus, ilgstošus orgasmus.

 

Kā nodarboties ar tantrisko seksu?


Kā jau esam runājuši, tantriskais sekss prasa lielu koncentrēšanos un apzināšanos, tāpēc ir dabiski, ka, lai to izmēģinātu, ir nepieciešama atbilstoša vide. Vislabākā vieta, kur to darīt, ir klusa, ērta vieta, kur jūs nekas neiztraucēs. Telpai jābūt siltai un mājīgai. Neaizmirstiet aizdegt svecītes vai nedaudz pieklusināt apgaismojumu - tas ļaus jums justies daudz omulīgāk. Varat arī ieslēgt kādu labu mūziku, kas palīdzēs jums izkustēties.

Un tad ir laiks atpūsties un nodarboties ar praksi.

Viss par tantrisko seksu: kāpēc praktizētāji nesasniedz orgasmu?
Pirmais ir meditācija. Atvēliet pāris minūtes vai pat desmit minūtes, lai apzināti uztvertu savu apkārtni - lietas, kas jums apkārt, ko redzat. Tad koncentrējieties uz savu ķermeni - domājiet par to, ko jūtat, nosauciet sajūtas savā ķermenī utt.

Nākamā ir elpošanas prakse. Lēnām ieelpojiet un pēc tam izelpojiet, lai iztukšotu plaušas. Atkārtojiet, kamēr pieradīsiet pie elpošanas ritma. Šī tantriskā vingrinājuma mērķis ir elpot tik dziļi, lai jūs kaut ko sajustu savos dzimumorgānos. Šis vingrinājums var aizņemt līdz pat pusstundai - svarīgākais, lai jūs pilnībā apzinātos, kas notiek jūsu ķermenī, piemēram, ko jūs jūtat, vai tas ir stress vai vēlme apmierināt savas fantāzijas.

Un visbeidzot, kustība. Nogulieties uz muguras un atbrīvojiet spriedzi. Ieelpojot izlieciet muguru un paceliet iegurni. Varat to atkārtot, līdz “noķerat” kustības ritmu. Šis vingrinājums palīdz mazināt stresu un veidot saikni ar savu ķermeni un emocijām.

Tantriskā seksa seansi var ilgt vairākas stundas, jo visa šīs prakses būtība ir darīt visu lēni un pēc iespējas vairāk aizkavēt savienošanos. Kad esat gatavs izmēģināt tantrisko seksu ar savu otro pusīti, sāciet ar acu kontaktu. Apģērbušies, mierīgi un atslābināti, apsēdieties viens pret otru un skatieties viens otram acīs. Galu galā ne par velti saka, ka acis ir dvēseles spogulis, tāpēc tieši ar acu kontaktu jūs jau veidojat saikni viens ar otru. Pēc dažām minūtēm izmēģiniet kopīgu elpošanas praksi, līdz jūsu elpas kļūst vienmērīgas.

Kad esat izģērbušies, varat sākt pieskarties partnerim, kustēties un izbaudīt pieskārienus. Svarīgākais ir uzturēt acu kontaktu un koncentrēties uz elpošanu. Jūs varat viens otru intīmi masēt, pieskaroties rokām, kaklam, kājām un citām ķermeņa daļām. Dariet visu lēnām un nesteidzieties - atvēliet visam vismaz 5 minūtes. Visbeidzot, jūs varat skūpstīties - bet nesteidzieties darīt neko citu, piemēram, pieskarties dzimumorgāniem vai tamlīdzīgi. Koncentrējieties uz katru fizisko sajūtu, ko jums izraisa pieskāriens vai skūpsts.

Atcerieties, ka tantra nav tikai par seksu, tāpēc tas, vai jūs galu galā nodarbosieties ar seksu, ir atkarīgs tikai no jums. Pēc visiem tantras vingrinājumiem jūs varat vienkārši gulēt, apskaujot viens otru, kas arī palīdzēs stiprināt saikni un apmainīties ar enerģiju.

Viss par tantrisko seksu: kāpēc praktizētāji nesasniedz orgasmu?


Vai tantriskais sekss var uzlabot jūsu seksuālo dzīvi?


Eksperti norāda, ka tantriskais sekss noteikti nav domāts visiem. Tomēr tiem, kuri to regulāri izmanto savā seksuālajā dzīvē, tantriskais sekss uzlabo intīmās attiecības. Galvenais iemesls tam ir stiprāka saikne starp partneriem. Cilvēki jūtas tuvāki gan emocionāli, gan intīmi. Viņiem ir vieglāk runāt par savām fantāzijām, vēlmēm un vajadzībām.

Tantriskais sekss palīdz arī paildzināt laiku līdz orgasmam, kas ir īpaši svarīgi cilvēkiem, kuri orgasmu gūst pārāk ātri. Eksperti norāda, ka tantra var būt risinājums vīriešiem, kuriem ir problēmas ar priekšlaicīgu ejakulāciju.

Tantra var arī palīdzēt jums sasniegt “dzīvi mainošus” orgasmus - vai vismaz tā to dēvē seksologi. Protams, jūs vēlēsieties vairāk orgasmu, tāpēc pāri vēlēsies nodarboties ar seksu biežāk nekā parasti.