2 procentiem jeb aptuveni 20 no 1000 sievietēm ir pīrsingi intīmajās zonās. Turpretī vīriešu, kuriem ir caurdurts dzimumloceklis, skaits ir aptuveni divreiz lielāks. Tomēr statistika liecina, ka pīrsings intīmajās zonās kļūst arvien populārāks. Daži cilvēki caurdur šīs vietas tāpēc, ka uzskata tās par skaistām, citi tāpēc, ka vēlas izjust lielāku stimulāciju seksa laikā, jo tieši šajās vietās uzbudinājuma laikā tiek piesaistīts vairāk asiņu. Dažas sievietes pat atzīst, ka tikai pīrsings intīmajā vietā palīdzējis viņām beidzot sasniegt pirmo orgasmu. Tomēr viss tas nav tik vienkārši - pīrsings intīmajās vietās var radīt dažādas komplikācijas un nepatīkamas sajūtas. Tātad, kas jums būtu jāzina, pirms to iegūt?

Kur atrodas pīrsings?

Pīrsingi intīmajās vietās - ne tikai seksīgi, bet arī diezgan bīstami kā izvairīties no dažādām komplikācijām

Lai gan sieviešu pīrsingi intīmajās zonās bieži tiek dēvēti par vagināliem pīrsingiem, tas nav gluži pareizais nosaukums. Vagīna jeb maksts attiecas uz sievietes dzimumorgāna iekšējo daļu, tāpēc šeit neviens īsti pīrsingus nedur. Sievietēm pīrsingi parasti tiek ievietoti klitorā vai tā tuvumā. Tie tiek ielikti arī kaunuma lūpās. Ir diezgan daudz dažādu pīrsinga stilu, un visus tos var ieteikt kompetents pīrsinga meistars.

Ļoti populāri sieviešu vidū ir arī caurdurt krūšgalus, taču ir svarīgi ņemt vērā, ka šī ir viena no lēnāk dzīstošajām vietām - viss process var ilgt līdz pat vienam gadam.

Vīriešiem pīrsingi tiek caurdurti dzimumlocekļa galviņā, taču ir arī citi caurduršanas veidi - piemēram, pašā dzimumloceklī vai vietā pie anālās atveres.

Kas jāņem vērā?

Tikai pieredzējis, profesionāls un licencēts speciālists drīkst ielikt pīrsingus intīmajās zonās - pārliecinieties, ka meistars ir izgājis visus apmācības kursus un ievēro atbilstošus higiēnas standartus. Salonam, kurā viņš strādā, jābūt sterilam un sakoptam.

Adatai, kas izmantota pīrsinga ievietošanai, jābūt ne tikai sterilai, bet arī jaunai un nelietotai. Visiem instrumentiem, ko viņš izmanto, jābūt sterilizētiem autoklāvā, kas nodrošina, ka uz tiem nepaliek netīrumi vai baktērijas.

Nelietojiet pīrsingu, ja meistars izmanto pīrsinga “pistoli” - parasti tas ir instruments, kas nav pienācīgi sterilizēts. Pirms procedūras pīrsinga speciālistam ir jānomazgā rokas un jālieto cimdi, kurus viņš nedrīkst noņemt visā pīrsinga procedūras laikā.

Eksperti iesaka izvēlēties tikai tos, kas specializējas dzimumorgānu pīrsinga veikšanā, kas var palīdzēt jums izvairīties no dažādām komplikācijām un samazināt infekciju risku.

Kādas ir komplikācijas?

Pīrsingi intīmajās vietās - ne tikai seksīgi, bet arī diezgan bīstami kā izvairīties no dažādām komplikācijām

Kā jau minējām, pīrsingi intīmajās zonās var būt ne tikai ķermeņa rotājums, bet arī izraisīt dažādas komplikācijas. Medicīnas speciālisti norāda vairākas galvenās komplikācijas, kas saistītas ar caurduršanu intīmajās zonās: bakteriālas infekcijas, asiņošana, nervu bojājumi, alerģiskas reakcijas un ādas bojājumi vietā, kur caurdurts pīrsings.

Viņuprāt, dzimumorgānu pīrsings palielina iespēju inficēties ar B un C hepatītu, HIV/AIDS un citām seksuāli transmisīvajām slimībām. Tas ir tiesa tikai tad, ja meistars izmanto vecu, nesterilu adatu, tāpēc ir būtiski pārliecināties, ka meistars patiešām ievēro visas higiēnas prasības.

Eksperti brīdina, ka vīriešiem, kuriem tiek veikta dzimumlocekļa caurduršana, ir paaugstināts impotences risks, ja adata caurduršanas laikā bojā erekcijai nepieciešamos audus. Turklāt, ja pīrsings ir caurdurts, var sašaurināties urīnizvadkanāls.

Sievietēm ar krūšgalu pīrsingiem var būt arī citas problēmas. Šie auskari var traucēt barošanu ar krūti, jo caurumi caurdurtajos krūtsgalos neļauj pienam plūst. Pīrsings var arī bojāt nervus, kas var apgrūtināt piena plūsmu no krūtīm, ja ne vispār to apturēt. Zīdītājām ar krūšgalu pīrsingiem jābūt īpaši uzmanīgām - ja pīrsings ir pat nedaudz vaļīgs, bērns to var norīt.

Kā izvairīties no komplikācijām?

Ar pīrsingu intīmajās zonās ir jābūt īpaši uzmanīgiem - ja tie aizķeras un jūs, to nepamanot, tos paviksiet, tie var saplēst jūsu dzimumorgānu audus.

No dažādām infekcijām vai alerģiskām reakcijām var izvairīties, izvēloties pīrsingus, kuri ir izgatavoti no drošiem un piemērotiem materiāliem, piemēram, ķirurģiskā tērauda vai titāna. Pīrsingu intīmajās zonās katru dienu jātīra ar atšķaidītu sāls šķīdumu, ūdeni un ziepēm. Neaizmirstiet tos notīrīt pēc dzimumakta.

Kamēr caurdurtais caurums nav sadzijis, dzimumattiecības var stāties tikai ar prezervatīvu, un nevajadzētu aizmirst par šo aizsardzības veidu, lietojot arī vibratoru.

Jārūpējas arī par vispārējo higiēnu - katru dienu jāmaina apakšveļa, jāvalkā tīras drēbes, regulāri jāmaina gultasveļa un dvieļi un, protams, katru dienu ir jāiet dušā.

Pīrsingu nevar noņemt, kamēr tas dzīst. Nedrīkst arī peldēties baseinā, ezerā vai jūrā. Jāizvairās no apģērba, kas varētu berzēties pret pīrsingu vai citādi to kairināt.

Kas liecina par infekciju?

Pīrsingi intīmajās vietās - ne tikai seksīgi, bet arī diezgan bīstami kā izvairīties no dažādām komplikācijām

Ir vairāki simptomi, kas liecina par inficētu pīrsinga vietu. Viens no tiem ir sarkana, karsta un sāpīga āda ap pīrsingu. Sāpes ir arī tad, kad tīra caurduršanas vietu vai tās apkārtni. Sāpes iegurnī, kad jūs kustināt to, arī var liecināt par to, ka pīrsinga vieta ir inficēta.

Ja rodas infekcija, no pīrsinga vietas var sākt tecēt dažādi nepatīkami strutas veida izdalījumi. Tas var izdalīt arī nepatīkamu aromātu. Eksperti apgalvo, ka infekcijas simptomi var pat līdzināties gripai - augsta temperatūra un ķermeņa sāpes.

Tomēr, ja jums ir aizdomas, ka pīrsinga vieta ir inficēta, neizņemiet pīrsingu paši. Tas var tikai pasliktināt situāciju, jo jaunais caurums aizvērsies un infekcija paliks iekšpusē. Labāk uzreiz dodieties pie ārsta vai speciālista, kurš jums ir veicis pīrsingu.