Katram veselam, seksuāli aktīvam cilvēkam vismaz dažreiz galvā parādās seksuālas fantāzijas. Bieži vien var šķist, ka mūsu fantāzijas ir apkaunojošas vai nenormālas, ka mēs esam vienīgie pasaulē, kam tās tādas ir.
Tomēr tā nav taisnība, un Jūs varat viegli izelpot. Mums visiem ir fantāzijas, un Kanādas zinātnieku pētījums parādīja, ka arī mūsu fantāzijas ir ļoti līdzīgas, tāpēc šeit nav nekā nenormāla. Pētījuma laikā tika aptaujāti vairāk nekā pusotrs tūkstotis Kvebekas iedzīvotāju un izrādījās, ka cilvēki fantazē gandrīz par vienu un to pašu. Piemēram, vairāk nekā 80 procenti cilvēku (gan vīrieši, gan sievietes) fantazē par seksu neparastā vietā. Vienu fantāzijas pusi piepilda noslēpumainā BDSM prakse. 2016. gada pētījums, kas publicēts žurnālā "The Journal of Sex Research", atklāja, ka 47 procenti sievietes un 60 procenti vīriešus sajūsmina doma dominēt seksuālās attiecībās.
Kas tas ir?
Akronīms BDSM apzīmē seksuālu praksi un intereses, kas saistītas ar varas attiecībām, kontroli un pakļaušanos. Dažreiz tiek maldīgi uzskatīts, ka šīs prakses vienmēr noved pie dzimumakta. Tā nav gluži taisnība, jo BDSM var būt arī bez seksa. Akronīms sastāv no vairākiem jēdzieniem:
B – „Bondage“ (latv. sasiešana) un „Discipline“ (latv. disciplīna, sodīšana)
D – „Dominance“ (latv. dominēšana) un „Submission“ (latv. pazemošana)
S – „Sadism“ (latv. sadisms)
M – „Mazochism“ (latv. mazohisms)
Lai gan no pirmā acu uzmetiena var šķist, ka šīs darbības tiek veiktas pret partnera gribu, viena no būtiskām BDSM pazīmēm - abpusēja piekrišana (angl. consent). Šīs prakses pamatā ir savstarpēja uzticēšanās un cieņa, nav nekādas piespiešanas, visi noteikumi un robežas tiek apspriestas iepriekš.
BDSM daļas
Ierobežojumi
Šī BDSM daļa ietver dažādus stiprinājumus un ierobežotājus, parasti ar īpašām virvēm, siksnām vai roku dzelžiem, roku un dažreiz arī kāju sasiešanu vai piesiešanu. Šī fantāzija ir vispopulārākā pieaugušo amerikāņu vidū. Šīs prakses japāņu ekvivalents tiek saukts par "shibari" - to varētu saukt par atsevišķu erotiskās mākslas nozari, profesionālu shibari meistaru darbs izskatās patiešām iespaidīgi un aizņem daudz laika.
Dominēšana un pakļaušanās
BDSM praksē viens partneris gandrīz vienmēr atrodas dominējošā stāvoklī, bet otrs pakļaujas. Citādi tos sauc arī par saimnieku(iem), vergu(iem). Šāda veida attiecības ir īpašas ne tikai ar to, ka viss griežas ap ļoti skaidru varas sadalījumu – dominējošā un pakļaujoša pozīcija nereti kļūst ne tikai par vienreizēju attiecību dažādošanu, uzņemoties lomas, bet arī paliek ikdienā. To sauc par "Total Power Exchange" (latv. totālā enerģijas apmaiņa). Ja cilvēki ir tādās attiecībās, saimniekam ir pilnīga kontrole pār katru verga kustību, vergs nevar darīt neko citu kā tikai saimnieka pavēli. Šajā praksē īpaši svarīga ir atklāta komunikācija, uzticēšanās vienam otram un skaidru robežu novilkšana, jo pretējā gadījumā 100% pakļaušanās citam cilvēkam var beigties ļoti bēdīgi.
Sadisms un mazohisms
BDSM, iespējams, visbiežāk tiek saistīts ar šo daļu. Sadisms - bauda pazemot un nodarīt otram sāpes, savukārt mazohisms - prieks nodarīt pāri sev. Šajā daļā ir ļoti svarīgi ieklausīties partnerī, jo, pārkāpjot noteiktas robežas, varat sevi nopietni ievainot. Bieži vien sadistiskas un mazohistiskas spēles balansē uz ļoti smalkas robežas starp nopietnu fizisku traumu un baudu. Sāpes var tikt izraisītas dažādos veidos: krūšgalu skavas, slotiņas, pātagas, medicīniskās ierīces utt.
Abpusēja piekrišana un drošības vārdi
Ir ļoti svarīgi vēlreiz uzsvērt iepriekš minētās piekrišanas nozīmi BDSM spēlēs. Akronīms SSC lieliski definē svarīgākos šo prakšu principus – Safe, Sane, Consensual (latv. droši, prātīgi, savstarpēji saskaņoti). Ikviens BDSM biedrs zina, ka stop vārds (angl. safe word) ir būtisks jebkurā BDSM spēlē. Kad šis vārds tiek izrunāts, jebkura darbība, kas tiek veikta šajā laikā, ir jāpārtrauc.
Stop vārds var būt jebkurš vārds, kas netiek lietots parastajā BDSM praksē. Tāpat nav vēlams izvēlēties vārdu "stop", jo tas bieži tiek izmantots ķircinoši, spēles laikā. Labākais variants ir ar seksu pilnībā nesaistīti vārdi, piemēram, "koks" vai kas tamlīdzīgs. Bieži tiek izmantota arī "luksofora sistēma". “Zaļš” nozīmē, ka partnerim patīk tas, ko viņš dara un viņš var turpināt. "Dzeltens" nozīmē, ka Jums uz brīdi jāapstājas un ka esat gandrīz sasniedzis savu robežu. “Sarkans”, protams, nozīmē nekavējoties pārtraukt darbību, ko darāt. BDSM noteikumi ir ārkārtīgi svarīgi, tāpēc pirms jebkādu spēļu un treniņu uzsākšanas noteikti skaidri vienojieties, ko un kā darīsiet. Nav nepieciešams paļauties uz netiešu vienošanos vai manuāli izvēlēties drošības vārdu.
Padomi iesācējiem
Ja Jūs jau ilgu laiku domājat par BDSM izmēģināšanu kopā ar savu partneri, ir pilnīgi normāli, ka sākumā lietas var šķist ļoti sarežģītas, mulsinošas un pat biedējošas, tāpēc šeit ir dažas vadlīnijas, kas Jums palīdzēs, uzsākot šīs pasaules izzināšanu.
Runājiet — BDSM sākas nevis fiziski, bet gan no psiholoģiskās un emocionālās tuvības, tāpēc vispirms noskaidrojiet, vai Jūs abi patiešām vēlaties vienu un to pašu. Runājiet par savām bailēm, vēlmēm un lietām, ko nevēlaties darīt. Atklāta saruna var mazināt spriedzi un neveiklību, kā arī veido savstarpēju uzticēšanos, kas ir ārkārtīgi svarīgi BDSM laikā.
Rotaļlietu krājumi - BDSM rotaļlietu un ierīču daudzveidība var būt milzīga, tāpēc sāciet ar vienkāršākām rotaļlietām, piemēram, roku dzelžiem, pātagu vai spalvu. Ja izvēlaties sarežģītākas rotaļlietas, noteikti izlasiet to lietošanas instrukciju un, ja skaidri nesaprotat, kā ar rotaļlietu ir jārīkojas, nebaidieties mācīties. Daudz noderīgas informācijas var atrast internetā, piemēram, vietnē "Rekink", kas veltīta BDSM kultūrai.
Pārrunājiet scenāriju – Jūs jutīsieties daudz pārliecinātāk, ja būs vismaz minimāls plāns, kādas aktivitātes veiksiet pirmajā reizē. Interneta žurnāls "Bustle" piedāvā lielisku sarakstu ar lietām, kas palīdzēs Jums iesākt. Piemēram:
• Matu savilkšana
• Maigas pļaukas
• Skarbāka valoda
• Ierobežošana ar lakatu vai šalli
• Piesiešana pie gultas
• Kodumi
• Dažādu priekšmetu izmantošana kā seksa rotaļlietas
• Karstais vasks
Drošība pirmajā vietā – atcerieties, ka Jums nav jādara nekas, ko nevēlaties. BDSM nav sacensības, lai noskaidrotu, kurš var izturēt vairāk sāpju vai pārkāpt vairāk robežu. Tā ir prakse, kuras pamatā ir uzticēšanās un spēcīga emocionāla saikne.
BDSM rotaļlietas
Kā jau minēts iepriekš, BDSM rotaļlietu piedāvājums ir milzīgs un pirmajā reizē tās nav jāiegādājas daudz – pieredzes kvalitāte nav atkarīga no pieejamo rotaļlietu skaita. Šīs rotaļlietas ir sadalītas vairākās kategorijās:
Roku dzelži ir viens no galvenajiem BDSM atribūtiem, kas ir ieteicams pat iesācējiem. Var izvēlēties no maigas un pūkainas vai nedaudz raupjākas klasikas – metāla un ādas.
Ierobežojošās rotaļlietas - rotaļlietas nopietnākai savaldīšanai, ir daudz dažādu veidu, galvenie veidi ir norādīti zemāk:
• Gultu un durvju važas
Krūšgalu klipši un krūšgalu sūkņi – krūšu zonas stimulēšanai.
Dzimumlocekļa un sēklinieku uzmavas – ļauj pacelt vīrieša dzimumlocekli, lai panāktu labāku erekciju. Sēklinieku uzmavas ir paredzētas sado-mazo spēļu kategorijai.
Nevainības josta - rotaļlieta neļauj vīrietim sasniegt orgasmu, var tikt izmantota kā spīdzināšanas līdzeklis, absolūtais spēks tiek nodots partnerim.
Medicīniskās ierīces - kas palīdz mainīt ķermeņa anatomiju (palielina maksts kanālu, izstiepj, pagarina dzimumlocekli utt.) vai masē ķermeni.
Seksa mašīnas un elektrostimulācija – iekārtas stimulēšanai izmanto elektrību, savukārt elektrostimulācijas ierīces sūta elektriskus impulsus, lai izraisītu uzbudinājumu ar vieglu šoku.
Fetiša tērpi - BDSM apģērbs vīriešiem un sievietēm, parasti tiek izgatavots no lateksa.
BDSM mēbeles – ekstrēmas mēbeles pieredzējušiem BDSM praktizētājiem (būri, šūpoles, krēsli utt.).
BDSM vārdnīca
Tā kā BDSM ir ļoti plaša un daudzpusīga prakse, ir vērts iepazīties ar tās noteikumiem, lai būtu veiksmīga komunikācija ar partneri. Vairāk par terminiem un jēdzieniem varat uzzināt tiešsaistes žurnāla "Everyday Health" rakstā, un tālāk mēs piedāvājam galvenos BDSM atslēgvārdus:
Pēcaprūpe (angl. aftercare) – Kad BDSM akts ir beidzies, ir nepieciešams emocionāli un fiziski rūpēties vienam par otru, parasti dominējošajam partnerim.
Vecuma spēle (angl. age play)- kad viens no partneriem ieņem vecāka cilvēka lomu, bet otrs - jaunāka cilvēka lomu. Piemēram, tēvs un meita.
Elpošanas spēle (angl. breath play)– viens partneris pilnībā kontrolē otra elpošanu (tas ietver aizrīšanās, elpas aizturēšanu utt.).
Krišana (angl. drop) - fiziska un emocionāla izsīkšana pēc BDSM akta. To var piedzīvot gan dominējošais, gan pakļāvīgais partneris. Tas var izpausties ar skumjām, raudāšanu, ķermeņa trīci.
Pazeme (angl. dungeon) - vieta, kur notiek BDSM spēles. Tā var būt māja vai klubs.
Dzimumu spēle (angl. gender play)– kad partneri uzņemas pretējā dzimuma lomu.
Cietie limiti (angl. hard limits) – robeža, kuru cilvēks nepārkāps BDSM aktivitātēs, lietas, kuras noteikti nedarīs.
Triecienu spēle (angl. impact play) - kad darbība ietver sitienus pa ķermeni ar dažādiem instrumentiem (roku, nūju, lāpstiņu, pātagu u.c.).
Lomu spēle (angl. role play) – kad cilvēki akta laikā ieņem citu identitāti. Piemēram, ārsti, policisti, studenti, skolotāji utt.
Mīkstie ierobežojumi (angl. soft limits) - lietas, ko persona varētu vēlēties izmēģināt no BDSM.
24/7 – kad cilvēki nepārtraukti (24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā) ir iesaistīti BDSM aktivitātēs un darbībā.
Vaniļas sekss (angl. vanilla sex) - seksuālas attiecības, kas neietver nekādas BDSM prakses.