
Lai gan daudziem attiecības no attāluma var šķist kā nāves spriedums, 2021. gadā ASV veiktais pētījums liecina, ka realitāte ir pavisam citāda. Tas liecina, ka vairāk nekā puse – aptuveni 60% – attiecību no attāluma ir veiksmīgas un spēj pārvarēt dažādas grūtības. Tomēr šādas attiecības nav emocionāli vieglas – gandrīz visi tajās iesaistītie cilvēki atzīst, ka baidās, ka viņu partneri pieņems ērtāku variantu un paliks pie tā. Pastāv arī citi izaicinājumi, un daudzi pāri atzīst, ka viņiem trūkst intimitātes un tuvības ar partneri. Tomēr eksperti apgalvo, ka attālums nav šķērslis attiecībām – ir tikai jāievēro daži vienkārši padomi.
Attiecībām no attāluma var būt arī priekšrocības
Attiecību eksperti norāda, ka attālums var būt nopietns izaicinājums pāra dzīvē. Tomēr viņi apgalvo, ka šādas attiecības nemaz tik ļoti neatšķiras no parastām attiecībām – abu attiecību pamatā ir savstarpēja uzticēšanās, cieša apņemšanās, mīlestība un vēlme kopīgi risināt problēmas un izaicinājumus. Un, lai gan šķirti šīs lietas šķiet daudz sarežģītākas nekā kopā, tās kompensē dzīvespriecīgās tikšanās. Tās ļauj partneriem atbildēt uz jautājumiem, kas sagādā raizes, nomierināt vienam otru, dalīties pieredzē, aprunāties utt. Tiek uzskatīts, ka tieši šīs intīmās, atklātās sarunas stiprina pāra attiecības, padziļina saikni un intimitāti.
Eksperti norāda, ka pāri, kuri ir apņēmušies uzturēt attiecības no attāluma, var tās stiprināt pat tad, ja viņi fiziski nav kopā, – viņiem atliek tikai pēc iespējas skaidrāk un atklātāk sazināties, censties reaģēt uz otra vajadzībām un iedziļināties partnera iekšējā pasaulē, tādējādi padziļinot emocionālo saikni. Ievērojot šos principus, jūs pat nepamanīsiet, kā nostiprināsiet savas attiecības, kuras neatslābst pat attāluma dēļ.
Eksperti piebilst, ka attiecības no attāluma var būt tikpat labas kā parastas attiecības – nepieciešama tikai pareiza attieksme un daži vienkārši padomi, kas palīdzēs jums kļūt tuvākiem, pat ja jūs šķir tūkstošiem kilometru.
Jūsu gaidām ir jāatbilst
Pirms uzsākt attiecības no attāluma, jums vajadzētu atklāti aprunāties ar savu otro pusīti. Šīs sarunas laikā jums vajadzētu dalīties ar partneri savās gaidās par to, kādas būs jūsu attiecības. Viens no jums var sagaidīt, ka katru dienu runāsiet pa tālruni un visu dienu sūtīsiet īsziņas, savukārt otram var nepatikt šāda intensīva saziņa. Ir ļoti svarīgi, lai jūs atrastu kompromisu un abi izlemtu, kā un cik daudz jums ir pieņemami sazināties savā starpā katru dienu. Jo labāk jūs sapratīsiet viens otra vēlmes, jo stiprākas būs jūsu attiecības.
Komunikācija – panākumu atslēga
Nekādas attiecības nevar pastāvēt bez atklātas komunikācijas, sarunām un kopā pavadīta laika. Protams, attiecības no attāluma nedaudz apgrūtina kopā pavadītā laika daļu, taču mūsdienās ir daudz telekomunikāciju rīku, kas ļauj sazināties ar partneri tik bieži, cik vēlaties. Pēc ekspertu domām, šie rīki ir īsti palīgi cilvēkiem, kas atrodas attiecībās no attāluma, jo tie palīdz uzturēt dinamiku. Lai gan runāt pa tālruni vai sūtīt īsziņas katru dienu var būt garlaicīgi, ar moderno tehnoloģiju palīdzību jūs varat padarīt komunikāciju jautru, daloties ar smieklīgiem vai mīļiem video sociālajos tīklos, nosūtot sev tīkamu dziesmu vai interesējoša raidījuma video, veicot videočatsarakstus u. tml. Šādā veidā jūs jutīsieties tā, it kā pavadītu laiku kopā.
Jūs varat runāt partnera mīlestības valodā no attāluma
bestselleru. Šajā grāmatā viņš skaidroja, ka katrs cilvēks mīlestību izrāda un izprot atšķirīgi. Pēc viņa domām, ja otrā pusīte spēj parādīt mīlestību savam partnerim viņa valodā, viņš jūtas mīlēts. Autors noteica šādas mīlestības valodas: atbalsta vārdi, kopā pavadītais laiks, dāvanas, palīdzība ar mājas lietām un fizisks pieskāriens. Dažas no šīm mīlestības valodām, šķiet, traucē attiecībām no attāluma, taču viss ir iespējams, ja ir pietiekama griba. Piemēram, ja jūsu mīlestības valoda ir kopīga laika pavadīšana, jūs varētu organizēt virtuālu filmas seansu, kopīgi pārrunājot redzēto utt. Šādā veidā jūs jutīsiet, ka esat pavadījis kvalitatīvu laiku ar savu otro pusīti. Ja jūsu vai jūsu partnera mīlestības valoda ir dāvanas, jūs varētu nosūtīt savam partnerim kaut ko, kas viņu iepriecinātu. Pietiek tikai ar nedaudz radošuma, lai runātu partnera mīlestības valodā pat no attāluma.
Prioritizējiet viens otru
Lai gan attiecībās no attāluma ir viegli pazaudēties savā dzīvē, kurā jūs fiziski neesat klāt, saistībā ar darbu, brīvā laika pavadīšanu ar draugiem u. tml., ir svarīgi likt savu partneri pirmajā vietā. Neaizmirstiet par gaidām, ko esat izvirzījuši pirms došanās uz citu pilsētu vai valsti, un centieties tās piepildīt. Eksperti norāda, ka, ja sāksiet ignorēt to, ko sākumā bijāt noteikuši, pārtrauksiet zvanīt, sūtīt īsziņas vai regulāri sazināties, kā vienojāties, attiecības var tikt nopietni apdraudētas. No otras puses, abiem partneriem ir jāapzinās apstākļu maiņa – ja kādu vienu vai citu dienu jums neizdodas sarunāties kā ierasts, nevajag no tā taisīt pārāk lielu problēmu. Tomēr, ja tas notiek biežāk nekā retāk, jums vajadzētu aprunāties ar partneri, paskaidrot, kāpēc tā notiek, un nomierināt viņu.
Ļoti svarīgi ir arī emocionāli atbalstīt savu partneri, pat ja fiziski nevarat būt kopā. Ja jūsu otrajai pusītei ir grūti, nenolaidiet rokas tikai tāpēc, ka tajā brīdī nevarat viņu apskaut vai kā citādi fiziski uzmundrināt – jūs varat sniegt atbalstu piezvanot, uzklausot un konsultējot savu partneri.
Centieties apciemot viens otru
Attiecību eksperti uzsver, ka ir svarīgi komunicēt ne tikai no attāluma, bet arī klātienē, kad vien tas ir iespējams. Vislabāk ir tikties vismaz reizi mēnesī, bet, ja tas nav iespējams, centieties tikties, kad vien tas ir iespējams. Lai cik grūti tas arī nebūtu, eksperti iesaka tikties vismaz reizi trijos mēnešos, jo šādas tikšanās palīdz stiprināt emocionālo un fizisko saikni, atgādina, kāpēc mēs mīlam šo cilvēku, un dod mums spēku turpināt censties.
Piedalieties kopīgos pasākumos
Tas, ka jūs šķir attālums, nenozīmē, ka jūs neko nevarat darīt kopā. Arī šajā gadījumā jūs varat izmantot modernās tehnoloģijas. Piemēram, jūs varat ieplānot virtuālu filmu vakaru. Izvēlieties vienu un to pašu filmu un skatieties to, sarunājoties videozvana laikā. Šādā veidā jūs varat apspriest ainas, apspriest, kas jums patika un kas ne. Šāda seansa laikā jūs jutīsieties tā, it kā sēdētu viens otram blakus. Videozvanu varat izmantot arī citos veidos – piemēram, lai izvēlētos, kādu ēdienu vai desertu vēlaties pagatavot. Viss, kas jums jādara, ir jānoliek tālrunis virtuvē, jāaizsien piedurknes un jāķeras pie darba. Šādā veidā pat tad, kad neesat kopā, varat pavadīt laiku kopā, izmēģināt vienas un tās pašas garšas, kopā vakariņot vai baudīt saldo našķi.
Varat kopā spēlēt dažādas tiešsaistes spēles. Šīs aktivitātes jums atgādinās par to, kā kopā pavadīt vakarus, spēlējot dažādas galda spēles vai kādas citas spēles. Tas ir arī jautrs veids, kā stiprināt jūsu saikni.
Mūsdienu tehnoloģijas ļauj pat virtuāli kopā apmeklēt izstādes, muzejus un pat pilsētas. Šādā veidā jūs pat varat pavadīt laiku kopā, izmantojot “Google Maps”, kas ļauj virtuāli izstaigāt pilsētas un apskates vietas. Turklāt dažādi muzeji piedāvā iespēju iegādāties virtuālo ekskursiju, lai apskatītu interesantākos eksponātus vai mākslas darbus.
Attiecību eksperti iesaka arī citu veidu, kā stiprināt saikni, – jūs varat “dibināt” klubu, kurā biedri esat tikai jūs. Tas varētu būt grāmatu vai seriālu klubs – kad abi esat izlasījuši vai noskatījušies kaut ko interesantu, varat “klubā” diskutēt, apspriest un dalīties idejās.